فلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی در مراحل مختلف چه وظیفه ای دارند؟

بصورت کلی می توان نقش هر مرحله فیلتر یک دستگاه تصفیه آب خانگی را به صور ت زیر بیان نمود:

مرحله اول: معمولاً در این مرحله، یک فیلتر پلی پروپیلن (PP) قرار می دهند، این فیلترها ذرات درشت معلق موجود در آب که اندازه آنها بین 1 تا 5 میکرون است را از آب جدا می کنند. این فیلترها با حذف این ذرات، باعث عملکرد بهتر دستگاه تصفیه آب شده و عمر مفید فیلترهای بعدی را نیز افزایش می دهند.

مرحله دوم و سوم: در این دو مرحله، از فیلترهای کربن گرانول و کربن بلاک استفاده می کنند. فیلترهای کربنی بواسطه توان جذب بالا، می توانند ضمن جذب کلر، طعم و بوی آب را نیز بهبود ببخشند. حذف کلر علاوه بر مزایای قابل توجه برا ی مصرف کننده، باعث جلوگیری از صدمه دیدگی و طول عمر ممبران (مرحله چهارم) خواهد شد.

مرحله چهارم: در این مرحله از دستگاه تصفیه آب خانگی، ممبران اسمز معکوس قرار می گیرد. ممبران درصد بالایی از املاح موجود در آب (حدود 98%) را از آب جدا کرده و آب با درجه خلوص بالایی را تولید می کند. اصلی ترین مرحله تصفیه آب، در ممبران اتفاق می افتد.

مرحله پنجم: در این مرحله نیز، یک فیلتر کربنی قرار می گیرد. زمانی که شیر آب برداشت بالای سینک باز می شود، آب ذخیره شده در مخزن تحت فشار که قبلاً از چهار مرحله اشاره شده عبور کرده بود، برای مصرف خارج شده و به سمت شیر حرکت میکند. با توجه به اینکه ممکن است قبل از مصرف، آب چند ساعت در مخزن مانده باشد، بخاطر اینکه این آب خروجی طعم و بوی کاملاً مناسبی برای استفاده داشته باشد، مجدداً از روی این فیلتر عبور داده می شود.

مرحله ششم (در صورت وجود): در دستگاه تصفیه آب خانگی شش مرحله ای، در مرحله ششم، فیلتری بنام فیلتر مینرال قرار می گیرد. برخی از افراد به دلیل ذائقه و سلیقه خود علاقه مند هستند با توجه به کاهش املاح در مرحله چهارم تصفیه آب، در آخرین مرحله مقدار کمی از املاح مفید برای بدن به آب اضافه شود. آب ضمن عبور از این فیلتر، به مقدار بسیار کم و کنترل شده ای املاح مفید را جذب کرده و طعم بهتری را بخود می گیرد.

 

چاپ  

شنبه تا چهار شنبه : 38021 - 021

ایمـیل: info@niusha.com

شنبه تا چهار شنبه: 38021 - 021

ایمـیل: info@novintasfie.com
درباره نوین تصفیه پارس
شرکت نوین تصفیه پارس، از سال 1383 با تکیه بر حمایت کارشناسان داخلی کشور و همچنین برقراری ارتباطات علمی با کشورهای پیشگام در حوزه تصفیه آب، تمامی تلاش خود را در زمینه طراحی و ساخت، مشاوره، نصب و راه اندازی سیستم های پکیج های تصفیه و گندزدایی آب را برای کاربردهایی همچون اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون به کار گرفته است. 
Image

با ما در اینستاگرام همراه باشید
#novin.tasfie.pars