دستگاه تصفیه آب خانگی نوین تصفیه

نکاتی مهم در مورد عملکرد و نگهداری دستگاه تصفیه آب خانگی

 آیا استفاده از لوله های مسی در داخل دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس و یا در نصب آن مجاز است؟

امروزه، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به صورت قابل ملاحظه ای در بین خانواده ها رواج پیدا کرده است. مشکلات موجود در کیفیت آب نقاط مختلف کشور، افزایش سطح آگاهی مردم و حساسیت آنها نسبت به موضوع سلامت، از مهمترین دلایل این اقبال عمومی نسبت به استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است.

متداولترین نوع دستگاه تصفیه آب خانگی که مورد استفاده است، بر اساس روش اسمز معکوس عمل کرده و معمولاً در زیر سینک آشپزخانه قرار می گیرند. علیرغم ظاهر ساده این دستگاه ها، نکات مهمی در انتخاب، استفاده و نگهداری آنها می بایست مد نظر قرار گیرند که متأسفانه در بسیاری از موارد، مورد غفلت واقع می شوند.

از آنجائیکه آب تولید شده توسط دستگاه تصفیه آب خانگی به روش اسمز معکوس، از درجه خلوص بالایی برخوردار است، می تواند باعث حل کردن مواد فلزی در خود شود. لذا در صورت استفاده از لوله های مسی در دستگاه تصفیه آب خانگی، مخصوصاٌ در بخش بعد از ممبران، احتمال ورود یونهای فلزی مس به آب وجود داشته و علاوه بر ایجاد طعم فلزی در آب و یا یخ، احتمال سوراخ شدن این لوله ها و نشتی از آنها نیز وجود خواهد داشت. تیوبهای استفاده شده در دستگاه تصفیه آب خانگی، معمولاً از جنس پلی اتیلن سبک (LLDPE) است.

شنبه تا چهار شنبه : 38021 - 021

ایمـیل: info@niusha.com

شنبه تا چهار شنبه: 38021 - 021

ایمـیل: info@novintasfie.com
درباره نوین تصفیه پارس
شرکت نوین تصفیه پارس، از سال 1383 با تکیه بر حمایت کارشناسان داخلی کشور و همچنین برقراری ارتباطات علمی با کشورهای پیشگام در حوزه تصفیه آب، تمامی تلاش خود را در زمینه طراحی و ساخت، مشاوره، نصب و راه اندازی سیستم های پکیج های تصفیه و گندزدایی آب را برای کاربردهایی همچون اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون و اولترافیلتراسیون به کار گرفته است. 
Image

با ما در اینستاگرام همراه باشید
#novin.tasfie.pars